פסטיבל אבו גוש במרכז רבין בת"א


קהל יקר,שמי עמית טיפנברון ואני המנהל האומנותי של פסטיבל אבו גוש המתחדש. אני נגן ויולה דה גמבה וצ’לו, בונה כינורות ומייסדה ומנהלה המוזיקלי של תזמורת בארוקדה. בעשרים השנה האחרונות, כל סוכות ושבועות הייתי מעפיל לכנסיית קריית יערים השוכנת על ראש הגבעה המתנוססת מעל הכפר אבו גוש, כדי לנגן בקונצרטים ולקחת חלק בפסטיבל משובח זה שהיה כל השנים הללו בניהולו של מר גרשון כהן וניהולה המוזיקלי של הגב. חנה צור. לאחר 28 שנים ו56 פסטיבלים התבקשתי ע”י מר כהן לקבל לידיי את ניהול והפקת הפסטיבל יחד עם הצוות שלצידי: שלומית סיוון, יעלה אביטל, אלון וטסה הררי.
כולנו, חברי צוות הפסטיבל ואנוכי, מתרגשים מאוד להגיש בפניכם את תכנית הפסטיבל, תכנית עשירה ומגוונת המבוצעת ע”י טובי המוזיקאים מהארץ והעולם: סולנים, מנצחים, מקהלות והרכבים.


לאחר ההפסקה הלא קצרה שניכפתה עלינו בעקבות הקורונה תקופה של כשנה וחצי שבה לא התקיים הפסטיבל ועולם התרבות הושבת כמעט לחלוטין אנו חוזרים במלוא המרץ ומרגש ליראות את השמחה וה”רעב” של האומנים לחזור לבמות מצד אחד ומצד שני את הגעגוע של הקהל לחזור לאולמות ולהופעות החיות.
לאחרונה התבשרנו שהכנסיה בקריית יערים תיכנס בקרוב לשיפוץ יסודי שייערך כשנה. בחיפושנו אחרי אלטרנטיבה הגענו למרכז רבין המדהים ביופיו ובאיכות האקוסטיקה של האולמות היפים שבו ובברכתה האדיבה של הגב' דליה רבין והצוות הנפלא של המקום החלטנו לקיים בו את הפסטיבל כמשכנו הזמני.


הפסטיבל שיתקיים בחול המועד סוכות מתאפיין באופיו הרב-תרבותי והמגוון תוך הקפדה על אופיו הקלאסי. קלאסיקה אמיתית, כזאת שבמובנה הרחב של המילה חוצת גבולות, תרבויות ודתות והופכת להיות "תו תקן" לאיכות אומנותית גבוהה וחסרת פשרות. בפסטיבל יתארחו אומנים, זמרים, נגנים ומקהלות מהארץ ומהעולם למגוון סגנונות מהקלאסי המערבי עד הקלאסי הערבי, דרך בארוק, רומנטי, ישראלי, ברזילאי, פלמנקו ועוד.


שיתוף פעולה מיוחד וסוג של שותפות לדרך שנירקם עם עמותת פוליפוני ותזמורת הגליל מנצרת בניהולו של הכנר נביל עבוד אשקר, יצא לראשונה לדרך בפסטיבל זה ויתן במה מיוחדת לשיתוף פעולה מוזיקלי בין טובי הכשרונות הישראלים יהודים וערבים, מוזיקה ערבית חדשה שתושמע לראשונה על הבמות ומוזיקה ערבית סופית קלאסית.
הופעות של מוזיקה קלה תחת כיפת השמים יתקיימו בערב בגן הקסום של מרכז רבין ויחד עם אוכל משובח ויינות צובה המעולים יעניקו חוויה מושלמת, שמחה ורב חושית-חגיגה של ממש.


אנו מזמינים את כולכם לחגוג איתנו יחד במבנה המדהים של מרכז רבין ובגנים המקסימים שסביבו וביחד איתנו לחגוג את חג סוכות הקרוב עם המוזיקה הנפלאה בפסטיבל אבו-גוש במרכז רבין ת”א.