צילום: יואל לוי

קהל יקר,

 

שמי עמית טיפנברון ואני המנהל האמנותי החדש של פסטיבל אבו גוש בתל אביב. בהכשרתי אני נגן ויולה דה גמבה צ’לו וקונטרבס, בונה כלי קשת הסטורים ומייסדה ומנהלה המוזיקלי של תזמורת בארוקדה.
בתחילת השנה התבקשתי ע”י גרשון כהן, מייסד ומפיק פסטיבל אבו גוש במשך 25 שנים לקבל לידיי את ניהול והפקת הפסטיבל יחד עם הצוות שלצידי: שלומית סיון, יעלה אביטל, ואלון וטסה הררי.
כולנו, חברי צוות הפסטיבל ואנוכי, מתרגשים מאוד להגיש בפניכם את תכנית הפסטיבל, תכנית קונצרטים ומופעים עשירה ומגוונת המבוצעת ע”י טובי המוזיקאים מהארץ והעולם: סולנים, מנצחים, מקהלות והרכבים.

לאחרונה התבשרנו שהכנסיה בקריית יערים נסגרת בשל הצורך בקיום שיפוצים נירחבים שיימשכו כשנה. לאחר חיפושים קדחתניים מצאנו בית חלופי נפלא שהסכים לפתוח את דלתותיו בפני הפסטיבל ולארח אותנו ואת הקהל הרב . מרכז יצחק רבין ת"א המדהים ביופיו ובאיכות האקוסטיקה של האולמות היפים שבו הוא ביתו החדש (זמני) של פסטיבל אבו גוש. בזכות קבלת הפנים החמה והלבבית שזכינו לה מהגב' דליה רבין ומהצוות הנפלא של המקום המעבר הושלם בהצלחה.

הפסטיבל שיתקיים בחול המועד סוכות מתאפיין באופיו הרב-תרבותי והמגוון תוך הקפדה על אופיו הקלאסי. קלאסיקה אמיתית, כזאת שבמובנה הרחב של המילה חוצת גבולות, תרבויות ודתות והופכת להיות "תו תקן" לאיכות אומנותית גבוהה וחסרת פשרות. בפסטיבל יתארחו אומנים, זמרים, נגנים ומקהלות מהארץ ומהעולם למגוון סגנונות מהקלאסי המערבי עד הקלאסי הערבי, דרך בארוק, רומנטי, ישראלי, ברזילאי, פלמנקו ועוד.

שיתוף פעולה מיוחד וסוג של שותפות לדרך שנירקם עם עמותת פוליפוני ותזמורת הגליל מנצרת בניהולו של הכנר נביל עבוד אשקר, יצא לראשונה לדרך בפסטיבל זה ויתן במה מיוחדת לשיתוף פעולה מוזיקלי בין טובי הכשרונות הישראלים יהודים וערבים, מוזיקה ערבית חדשה שתושמע לראשונה על הבמות ומוזיקה ערבית סופית קלאסית.

הופעות של מוזיקה קלה תחת כיפת השמים יתקיימו בערב בגינת טריגובוף היפהפהיה שבמרכז רבין ויחד עם אוכל משובח ויינות צובה המעולים יעניקו חוויה מושלמת, שמחה ורב חושית-חגיגה של ממש.

אנו מזמינים את כולכם לחגוג איתנו יחד במבנה המדהים של מרכז רבין ובגנים המקסימים שסביבו וביחד איתנו לחגוג את חג סוכות הקרוב עם המוזיקה הנפלאה בפסטיבל אבו-גוש במרכז רבין ת”א.